Головний вхід в парк Олександрія

Усякий старовинний парк запам'ятовується відвідувачам не стільки красою рукотворних краєвидів, як своїми парковими декоративними спорудами. Найпершою серед них є Головний вхід, який органічно вписується в майдан, утворений бульваром 50-річчя Перемоги (хочеться вірити, що цій жвавій міській магістралі колись таки повернуть назву — Олександрійський бульвар, бо ж до революції ця вулиця так і називалася - Олександрійською).

На фоні густої зелені, чи безлистих дерев або осіннього золотого різнобарв'я вимальовуються масивні ворота, оформлені двома мурованими й оштукатуреними пілонами.

Розповідають, що раніше Головний вхід до парку зв'язувала з містом тополина алея. До пілонів з обох боків прилягав глибокий рів, яким було обкопано весь парк. А самі ворота стояли ніби посеред алеї. То був парадний в'їзд до літньої резиденції графів Браницьких.

Згодом, коли розпочалося масове відвідування "Олександрії" туристами, було влаштовано просторий заасфальтований майдан біля Головного входу з боку міста і невелику (рекреаційну або приймальну) площу відразу ж за воротами — на початку Головно алеї.

Головний вхід був побудований наприкінці XVIII і на початку XIX століть у стилі класицизму, а реставрований у 1959-му році. Відтоді фотознімки Головного входу до "Олександрії" стали ніби візитними картками Білої Церкви — міста, якому пощасливилося мати на своїй території такий прекрасний парк!

Напередодні святкування 200-ліття від часу заснування "Олександрії", в глибоких нішах пілонів воріт встановили погруддя Тарас Григоровича Шевченка й Олександра Сергійовича Пушкіна, котрі свого час відвідували парк.

  • Коментарі
  • Facebook

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Наверх