Китайський місток

Рідко в якому ландшафтному парку, створеному наприкінці XVIII століття, не було одного або й кількох містків. Є вони і в "Олександрії". Один із них називається — Китайський.

Китайський місток розташований на греблі між двома ставками Середньої балки парку, де він, власне, і не потрібний. Отже місток — суто декоративна споруда, яка знаходиться неподалік колонади "Луна" та будинку дирекції "Олександрії".

Є свідчення, що побудова Китайською містка припала на початок розвитку парку. Ось як писав Я. Ліппоман у своєму описі "Олександрії", опублікованому в 1838 році: "...також намості в аркаді з тесаного каменю збудована альтанка хінська (в перекладі з польської — китайська) залізна, бардзо п'єнкна (дуже гарна)..."

У тому ж далекому 1838 році було видано літографію з малюнка Стесси Берчинської, але там зображено інший варіант Китайського містка. Щоправда, малюнок — то не документальне фото, і, цілком можливо, що там плідно попрацювала фантазія художниці...

Китайський місток реставровано в 1963 році, а на початку дев'яностих років минулого (століття з боку виходу до колонади "Луна" встановлено бронзові скульптури китайця та китаянки. Скульптури виготовлено в Київських реставраційних майстернях за фотокартками, на жаль, невиразними. По суті, ті скульптури є новими, оригінальними.

З видового майданчика містка у північному напрямку видно Лебединий став, де влітку плавають птахи-красені, греблю і схили ставу Золотої рибки. Над містком збудовано альтанку за силуетом китайської пагоди — культової споруди, поширеної в країнах Далекого Сходу. Різнокольорове пофарбування дерев'яних деталей даху виконано в стилі мотивів китайського національного живопису, а кінці наріжників, які виступають з-під покрівлі, нагадують голови химерних драконів.

  • Коментарі
  • Facebook

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Наверх