Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Озеро Діани

До двох високих столітніх осокорів з товстелезними стовбурами, що ростуть на південній околиці перлини парку — Великої галявини — в'ється вузенька стежина, протоптана в соковитому різнотрав'ї.

Зацікавлено крокуєш у напрямку цього таємничого куточка, і ось перед очима постає сама чарівна вродливиця Діана. Так її величали древні римляни. А в древніх греків вона називалась Артемідою. Вважалася спочатку богинею рослинності, родючості і полювання, а пізніше богинею Місяця, покровителькою породіль.

Діана стоїть на березі крихітного озерця, віддзеркалюючись у його спокійному плесі. Те озерце — штучне, утворене на місці розчищеного природного джерела. Рік створення "Озера Діани" — невідомий. Розповідали, що син Браницьких — Владислав — був пристрасним мисливцем. От і обладнали, йому на догоду, своєрідне капище язичеської богині.

Раніше скульптура Діани була з білого мармуру. А нещодавно, до святкування 200-ліття заснування "Олександрії", біля оновленого озерця встановили скульптуру бронзову, виготовлену в одній з Київських художньо – реставраційних майстерень.

До речі, західна частина парку (нинішній Гайок) колись була мисливськими угіддями вельмож і мала назву — Звіринець.

Нещодавно лісовий масив Гайка — вздовж лівого берега Росі аж до початку дачних ділянок — передано "Олександрії".

Можливо, через кілька десятків років лісові нетрі Звіринця виправдають свою назву: відвідувачі зможуть помилуватися живими представниками фауни Білоцерківщини, зможуть поєднатися з живою й неживою природою...

  • Коментарі
  • Facebook

You have no rights to post comments

Наверх