Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

"Руїни"

Відвідуючи "Олександрію" вперше і потрапивши до паркової споруди "Руїни", будь-хто, невтаємничений, відразу ж подумає, що перед ним зруйновані часом та негодами стара вілла, будинок чи навіть невеликий ошатний палац, який височів колись на греблі, віддзеркалюючись у плесі Лазневого ставка. Цю споруду помітно з багатьох видових точок парку. Можна помилуватися нею і з човна, пропливаючи мимо по Росі, й з протилежного зарічанського берега.

Споруди, схожі на "Руїни" в нашому парку, були одним із найбільш поширених декоративних мотивів паркового оформлення у кінці XVIII та на початку XIX століть. Можливо, прототипом "Руїн" в "Олександрії" послужила така ж споруда в Гатчинському парку,неподалік і Санкт-Петербургу в Росії, який, під час перебування при царському дворі, неодноразово відвідувала майбутня графиня Олександра Браницька. Вона, звісно ж, постаралася мати в своїй новоствореній , "Олександрії" не менш романтичну споруду. А, може, як свідчать деякі здогадки, "Руїни" на греблі Лазневого ставку є і справді залишками панської "лазні" чи "купальні". Адже білоцерківські старожили називали колись той і ставок — "лазебна сажалка"...

Нинішні "Руїни" — це і сама споруда, і водоспад, який струменить з-під видового майданчика, і острівець та фонтан на ньому, і місточок через вузеньку протоку. Подібної декоративної споруди в Україні більше ніде немає.

Прибережна частина "Олександрії" біля "Руїн" є найбільш романтичною. Разом з віковічними деревами, кущами, шумом водоспаду, мальовничими видами на Велику галявину, на Рось і Заріччя (якщо намагатися не помічати сучасної будівлі профілакторію "Діброва", що напроти), цей куточок парку створює незабутнє враження насолоди від споглядання прекрасного.

  • Коментарі
  • Facebook

You have no rights to post comments

Наверх