Ротонда

Ідучи прямо від Головного входу заглиблюєшся в стару частину парку. Коли дерева стоять без листя, то відвідувач відразу ж помітить невеликий круглий майданчик, у східному боці якого видніється напівкруглій павільйон, висотою понад десять метрів і десь стільки ж довжиною по фасаду. Це — "Ротонда" реставрована в 1961 році.

Споруда виконана в класичному стилі хоча в деяких деталях помітно вплив стилю барокко. "Ротонда" разюче схожа на "Пам'ятник люб'язним батькам" — відому споруду в Павлівському парку під Санкт-Петербургом у Росії, авторами якої є архітектор Ч. Камерон і скульптор І. Мартос.

Говорять, що колись галявину перед "Ротондою" оточувала кам'яна огорожа. А в глибині споруди, якраз посередині колонади, (стояв на високій підставці біломармуровий бюст Катерини II, роботи Ф.І. Шубіна, через те нині безіменну "Ротонду" називали "Катеринкою". Потім погруддя імператриці замінили на скульптурне зображення вельможного дядечка володарки парку князя Григорія Потьомкіна. І споруда отримала нову назву — "Павільйон Потьомкіна".

"Ротонда" справді дуже красива. Підніміться по чотирьох кам'яних східцях, помилуйтеся чотирма колонами з капітелями корінфського ордера та оригінальним орнаментом декоративного ліплення на півкупольній стелі. Перед вами постане у всій величній, мальовничій красі стара меморіальна споруда "Олександрії", що нині називається дуже просто — павільйон "Ротонда".

  • Коментарі
  • Facebook

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Наверх