Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 (вул. Гайок)

Адреса:
09104 Київська область, м. Біла Церква, вул. Гайок, б/н.

Телефони:
(04563) 3-47-43 - Директор
(04563) 3-46-88 - Завуч
(04563) 3-47-42 - Вчительська

Загальноосвітня школа № 8 розташована у мальовничому районі міста - Гайку, колишньому військовому містечку. У жовтні 1939 р. в житловому будинку № 5 відкрили початкову школу для дітей робітників авіаремонтних майстерень містечка.

Першим директором початкової школи була Л. Г. Бернатович. Під час окупації міста німецькими військами школа не працювала. З вересня 1944 р. функціонувала чотирирічна школа в будинку № 5. У ній було чотири класи і 6 педпрацівників.

З 23 листопада 1959 р. у спеціально збудованому приміщенні починає працювати восьмирічна школа; в ній уже 16 класів. Мала спортивну залу, бібліотеку, класні кімнати, розраховані на 25 учнів, кабінет обслуговуючої праці. Керує освітнім закладом О. Я. Ліченко.

У 1962 р. школу очолює Г. К. Бегішева. Діяльність педагогічного колективу спрямована на збагачення навчально-матеріальної та методичної бази, поповнення навчальних кабінетів технічними засобами, дидактичним і роздатковим матеріалом, створення музею Великої Вітчизняної війни.

Навчально-виховний процес здійснювався під гаслом «Школа без другорічників», що позитивно впливало на підвищення якості знань учнів. Під керівництвом заступника директора Л. Е. Залогіної створюють загони «Юних дзержинців», основним завданням яких було підтримання дисципліни й охорона правопорядку в школі та мікрорайоні містечка. 1966 р. загонам присвятили передачу на телебаченні, що ознайомила освітян України з нетрадиційними формами виховної роботи в школі.

За допомогою шефів, військових частин у школі активізується робота з військово-патріотичного виховання учнів. Цікавою була гра «Зірниця», яку проводили тричі на рік. На базі правобережної геологорозвідувальної експедиції с. Фурсів організовано краєзнавчу роботу, матеріали якої оформлено у навчальних кабінетах історичного та природничого циклів. Серед гуртків окремо вирізнявся авіамодельний, в якому виготовляли моделі літальних апаратів, що посідали перші місця на міських виставках. На базі фізичного кабінету працював гурток, члени якого власноруч створювали демонстраційні моделі для уроків фізики, електричні музичні інструменти для шкільного оркестру. Двічі на рік, навесні і восени, на стадіоні військового містечка проходили великі спортивні свята, в яких брали участь учні, вчителі та батьки.

у 1969-1971 рр. школу очолює О. В. Поха. Знаменною подією була добудова приміщення, завдяки чому перейшли на десятирічний термін навчання. У 1971 р. директором школи знову призначено Г. К. Бєгішеву

З 1980 р. закладом керує Г. Є. Фортуненко. У школі створено осередок Малої академії наук. Під час написання наукових робіт і досліджень учні користувалися навчально-матеріальною базою кафедр природничо-математичних дисциплін Білоцерківського сільськогосподарського інституту. Вихованці школи виборювали призові місця на міських, обласних та республіканських олімпіадах. У 1972 р. учениця 10-го класу С. Акулова була призером Всесоюзної олімпіади з фізики. У 1975-1995 рр. учнів 8-9-х класів постійно запрошували на навчання до фізико-математичного інтернату при КДУ ім. Т. Г. Шевченка.

У виховній роботі тривали пошуки шляхів розвитку і становлення учнівського самоврядування. У 1988 — 1989 рр. школа співпрацювала з Науково-дослідним інститутом педагогіки УССР з питань формування особистості. У листопаді 1989 р. на базі школи проведено республіканський науковий семінар «Формуючи особистість».

З 1995 р. заклад очолює О. В. Гандрабура. Сьогодні в школі 686 учнів, які навчаються в одну зміну.

Уперше клас з українською мовою навчання в школі № 8 створено 1991/1992 навчального року, нині з 26 класів у 23 викладають рідною мовою. Для задоволення освітніх потреб жителів мікрорайону в школі три класи навчаються російською мовою. Педагогічний колектив опрацьовує науково-методичну проблему «Шляхи реалізації інтеграції навчання, виховання і розвитку учнів у структурі дванадцятирічної школи» під керівництвом лабораторії педагогічних інновацій Інституту педагогіки АПН України.

Педагогічний колектив розробив концепцію виховної роботи «Дитина - це цілий світ», що передбачає розвиток інтелектуальних здібностей, самоврядування; опанування основ правової освіти і формування здорового способу життя.

У школі створено екологічний центр «Едельвейс», екологічний театр, учні ведуть екологічний фоторепортаж про парк «Олександрія». Юнаки беруть участь у роботі військово-патріотичного центру «Синтез», що готує до служби у Збройних Силах України.

  • Коментарі
  • Facebook

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Опитування

Що важливіше: естетичний вид овочів і фруктів або їх екологічність?

Я намагаюся вибирати гарні фрукти і овочі - 34.4%
Я намагаюся купувати фрукти і овочі, які виглядають гірше, але вирощені не на хімікатах - 46.9%
Мені все одно - 18.8%

Всього голосів:: 32
Голосування закінчилось : 18 вер. 2020 - 18:54
Наверх