Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Озерянська загальноосвітня школа І-II ступенів № 1

В архівних документах, які стосуються цукрозаводу ім. 9 січня, згадується, що в 1903 р. при підприємстві була трирічна церковнопарафіяльна школа. Усі учні навчалися в одній великій класній кімнаті. Один ряд - це клас. У кожному ряду було 12 парт. Усіх учнів навчав один учитель - В. І. Штика. Його дружина викладала працю. Після В. І. Штики у школі вчителював І. М. Каткаленко. Двічі на тиждень до школи приходив священик.

Детальніше: Озерянська загальноосвітня школа І-II ступенів № 1

Про село Озерна

Озерна — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південь від районного центру й залізничної станції Біла Церква та за 4 км від автомагістралі Київ — Одеса. Насе­лення — 4043 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Коржівка та Межове.

Детальніше: Про село Озерна

Озерянська загальноосвітня школа І-III ступенів

Езьорна, Озірна, Озерно, Озерна... Саме так називали село, розташоване південніше м. Біла Церква. Остання назва набула офіційного звучання з 1992 р.

Детальніше: Озерянська загальноосвітня школа І-III ступенів

Символіка села Озерна

Перші відомості про Озерну знаходимо в люстрації Білоцерківського староства 1765 року. Його виникнення пов'язане, ймовірно, з необхідністю захисту від розбійників на відтинку шляху з Білої Церкви до Ставища та Умані. Саме тому в селі ще з його заснування оселилося багато шляхетських родин, представники яких в давні часи несли військову службу за користування садибами та полями. Вже у XVIII столітті в селі була збудована церква Різдва Пресвятої Богородиці, до парафії якої належало також село Коржівка.

Детальніше: Символіка села Озерна

Наверх