Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Олійниковослобідське навчально-виховне об’єднання «Школа І-II ступенів – Дитячий садок»

Свого часу старожили повідомляли, що школа у с. Олійникова Слобода почала працювати після скасу вання кріпацтва у 1861 р. На початку XX ст. в ній було три класи. Навчав дітей один учитель. Школу відвідувало 10—15 дітей. До 1933 р. в селі була початкова школа. У 1933 р. директором призначили В. Д. Павлушу. За кілька років він збудував ще два невеликі приміщення, відтоді почала функціонувати семирічна школа. У 1934 р. розпочав педагогічну діяльність М. Д. Лазоренко, якому було присуджено звання «Заслужений учитель України».

Детальніше: Олійниковослобідське навчально-виховне об’єднання «Школа І-II ступенів – Дитячий садок»

Про село Олійникова Слобода

Олійникова Слобода — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на пів­нічний схід від районного центру і залізничної станції Біла Церква. Населення — 1111 чоловік.

Детальніше: Про село Олійникова Слобода

Символіка села Олійникова Слобода

Історична довідка розкриває перед нами таке: "Село Олійникова Слобода засноване в кінці XVI на початку XVII століття. "Слободами" у XVII ст. називали "нові висілки", на які виходили селяни із старих сіл, де з часом їм ставало тісно. Вихідці на слободи звільнялися від сплати оброку та панщини. В одній із таких слобід поселився селянин Ткаченко (ім'я та по батькові невідомі) із села Янківки, відкривши власну олійню. І, мабуть, діяльність сім'ї Ткаченків-Олійників та й інших родин які пізніше стали також займатися виробництвом соняшникової олії, була настільки значною, що відбилася у назві населеного пункту. Саме цей факт і видався найбільш яскравим в історії села Олійникова Слобода.

Детальніше: Символіка села Олійникова Слобода

Наверх