Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Михайлівська загальноосвітня школа І-III ступенів

У 1926 р. мешканці села порушили питання про створення школи. Оскільки коштів на будівництво не було та й дітей налічувалося всього 18. на сільській сходці вирішили купити звичайний будинок й обладнати його під шкільне приміщення. Гроші зібрали із жителів села.

Детальніше: Михайлівська загальноосвітня школа І-III ступенів

Про село Михайлівка

Михайлівка — село, центр сільської Ради, розташоване за 32 км на північний схід від Білої Церкви і за 22 км від найближчої залізничної станції Сухоліси. Населення — 882 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Вер­бова.

Детальніше: Про село Михайлівка

Символіка села Михайлівка

Село Михайлівка має хоча й коротку, проте цікаву історію. В сучасному вигляді село виникло в 1939-1940-х роках, коли всі навколишні хутори та висілки були примусово зведені до однієї компактної території. Ще на початку XX століття на місці сучасної Михайлівки та її ланів був степ, що належав княгині Марії Михайлівні Горчаковій. Йдеться про 2480 десятин, які були приписані до села Телешівка. В останньому зосереджувалося управління маєтком князів Горчакових та їхні підприємства (паровий млин та цегельний завод). Згодом цей маєток перейшов до рук князів Олександра й Михайла Горчакових, які напередодні Першої світової війни (під час Столипінської реформи) продали половину своїх земель. На 1915 рік у їхньому володінні знаходилося 1345 десятин. Продані землі становив степ між Узином і Розаліївкою, який був розподілений між селянами-господарями з різних навколишніх сіл. Для організації цих господарств було утворене Товариство селян, щодо узгодження назви якого тими роками відбувся сход. На ньому Омелько Колесник запропонував назвати це Товариство Михайлівкою за іменем князя Михайла Горчакова, який продав селянам ці землі. Така пропозиція була схвалена й згодом, при примусовому зведенні господарств до сучасних теренів, село продовжувало називатися Михайлівкою й зберегло цю назву донині.

Детальніше: Символіка села Михайлівка

Наверх