Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Коженицьке навчально-виховне об’єднання «Школа І-II ступенів – Дитячий садок»

У Кожениках у XIX ст. існувала церковнопарафіяльна школа. У дяковій хаті навчалися дівчатка 1—2-х груп, хлопчики 1—2-х і 1- 4-х груп. Вивчали Закон Божий, іконопис, граматику, арифметику. Першими вчителями були Ю. А Гребініченко і К Гребінь. У 1937 р почала працювати семирічна школа, що містилася в колишній хаті священика. У кожному класі було 15-25 учнів. Школу очолював В. А. Ковбасинський.

Детальніше: Коженицьке навчально-виховне об’єднання «Школа І-II ступенів – Дитячий садок»

Про село Коженики

Коженики — село, центр сільської Ради, розташовані за 15 км на південний схід від рай­центру і залізничної станції Біла Церква та за 2 км від автомагістралі Київ — Одеса. Насе­лення — 926 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Клочки.

Детальніше: Про село Коженики

Символіка села Коженики

Перша згадка про село Коженики сягає 1622 року, коли в реєстрі козацьких та міщанських хуторів Білоцерківського староства воно фігурує під назвою Козаники. У 1652 році воно вже згадується з назвою Великі Козаники. У реєстрах Білоцерківського полку часів Хмельниччини згадуються козаки Яким та Фесько Коженики - напевно, представники козацького роду, що володів цим хутором. Здавна в селі була церква Покрови Пресвятої Богородиці, до парафії якої належало ще й село Клочки.

Детальніше: Символіка села Коженики

Наверх