Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Фурсівська загальноосвітня школа І-III ступенів

Село Фурси - один із найдавніших населених пунктів на теренах Білоцерківщини. писана історія якого починається з 1572 р. У Київському обласному архіві зберігаються документи, що містять відомості про дореволюційну школу в с. Фурси: «Церковноприходская школа существует и находится в с. Фурсах. Народонаселение - 688 душ мужского пола и женского 1214 душ. Школа существует с 1860 года».

Детальніше: Фурсівська загальноосвітня школа І-III ступенів

Про село Фурси

Фурси (колишня Кам’янка) — село, центр сільської Ради. Розташовані на берегах річки Кам’янки, за 4 км на захід від районного центру і залізничної станції Біла Церква. Населення — 2483 чоловіка. Сільраді підпорядковано населений пункт Чмирівка.

Детальніше: Про село Фурси

Символіка села Фурси

Село Фурси є одним з найдавніших поселень на Білоцерківщині. Перші документальні згадки про нього сягають кінця XVI століття, коли навколо Білоцерківського замку вже усталилася система родових хуторів місцевого боярства, яке мало нести військову службу за тримання своїх маєтків. Таким чином утворився й хутір білоцерківських бояр-козаків Фурсів. Цей рід фіксується у складі боярства Київського воєводства уже ХУ-ХУІ ст. Про те, що село засноване "козаком Фурсом", ще й сьогодні розповідають місцеві перекази. Враховуючи, що на межі ХУІ-ХУІІ ст. й до Хмельниччини білоцерківське боярство переважно покозачилося, цей переказ, очевидно, має історичне підґрунтя. Окрім родового хутора Фурсів, на теренах сучасного села розташовувалося поселення Кам'янка, засноване білоцерківським намісником князем Курцевичем наприкінці XVI ст. Його значення полягало в тому, що в селі існувала переправа через р. Кам'янку.

Детальніше: Символіка села Фурси

Наверх