Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Дроздівська загальноосвітня школа І-III ступенів

У середині XIX ст. в с. Дрозди відкрили церковнопарафіяльну школу, в якій навчалося близько 40 дітей із заможних селянських родин. Були класи-комплекти. Учив дітей дяк Мошковський. Школа працювала до 1917 р. У1919 р. її перевели в конфіскований будинок місцевого священика. Школа була початковою, у ній навчалося понад 100 учнів, працювали чотири вчителі. Першим директором школи був Н. М. Хоменко.

Детальніше: Дроздівська загальноосвітня школа І-III ступенів

Про село Дрозди

Дрозди (давні назви — Кам’янка, Мазепинці) — село, центр сільської. Ради, розташо­ване на лівому березі річки Кам’янки, за 18 км від Білої Церкви та за 8 км від залізничної станції Устимівка. Населення 1703 чоловіка Сільській Раді депутатів трудящих підпорядковані населені пункти Мазепинці і Сидори.

Детальніше: Про село Дрозди

Символіка села Дрозди

Село Дрозди згадується в найранішому відомому переліку козацьких та міщанських хуторів Білоцерківського староства, який був складений в 1622 році. Тоді цей хутір звався Дроздово (українською має бути Дроздове). Що йдеться про давній козацький родовий хутір, свідчить участь білоцерківських козаків Дроздів й Дрозденків у Визвольній війні українського народу. Зокрема, в реєстрі Білоцерківського полку 1649 року та присяжному списку 1654 року згадуються щонайменше одинадцять представників цього білоцерківського козацького роду. Здавна хутір, а згодом село Дрозди належало до парафії Мазепинецької церкви св. Миколая.

Детальніше: Символіка села Дрозди

Наверх