Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Символіка Білоцерківського району

Герб Білоцерківського району

Білоцерківський район було утворено в 1930 роді, його межі змінювалися упродовж десятиліть. Після об єднання з Узинським районом терени сучасної Білоцерківщини охоплюють заселений з найдавніших часів лісостеп у поріччі Росі та її притоків і частину давнього Перепетового поля - степу, екосистему якого було змінено в 20-30-і роки XX століття. Більша частина сучасного Білоцерківського району з середини XVI століття належала до округи Білоцерківського замку та була королівським маєтком, а з останньої чверті XVIII ст. - власністю графів Браницьких. Лише поселення, що розташовані в північно-східній частині району, здавна були переважно приватними маєтками.

Минувшина Білоцерківщини насичена знаменними подіями, що охоплюють всі періоди історії України. Її земля вкрита прадавніми курганами, городищами часів Київської держави Рюриковичів. З білоцерківських осель вирушали в далекі походи козаки, ця земля пам'ятає гоноровий поступ військ українських гетьманів, один з яких - Іван Мазепа - народився й виріс на ній. Білоцерківщина оспівана у творах найкращих українських митців слова та пензля, зокрема, класиком нашої літератури Іваном Нечуєм-Левицьким.

Зміст символіки

В гербі та прапорі Білоцерківського району поєднано історичну спадщину Білоцерківщини, яку символізують лук з трьома стрілами (елемент герба міста Білої Церкви) та червона смуга (колір прапора міста Білої Церкви), із хліборобським напрямком розвитку району, який символізують колос у вигляді рогу достатку та зелене поле (в нижній лівій частині герба). Блакитні смуги в гербі та золота смуга в прапорі Білоцерківського району пов'язують їх з колористикою прапора Київської області.

Герб

Прапор Білоцерківського району

Щит, перетятий з лівого верхнього кута до правого нижнього червоною смугою; верхнє праве поле щита розділене на три рівних за шириною смуги: верхня й нижня - блакитні, середня - золота; на верхній правій смузі у верхньому правому куті - золотий лук з трьома стрілами; на нижньому лівому полі щита зеленого кольору золотий колос у вигляді рогу достатку.

Прапор

Полотнище складається з трьох рівних за шириною горизонтальних смуг; на верхній блакитній у верхньому правому куті золотий лук з трьома стрілами та колос у вигляді рогу достатку; середня смуга - червона, нижня - золота.

  • Коментарі
  • Facebook

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Наверх