Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Яблунівська загальноосвітня школа І-III ступенів

У 1862 р. в с. Яблунівка було відкрито школу грамоти. У 1889 р. її перейменували в одно класну церковнопарафіяльну. Приміщення школи скидалося на бідняцьку хатину, його відвідували 10-15 учнів, переважно діти заможних селян. Учителем був сільський дяк, який навчав школярів читати і писати.

Детальніше: Яблунівська загальноосвітня школа І-III ступенів

Про село Яблунівка

Яблунівка — село, центр сільської Ради. Розташована на річці Рось, за 20 км на південний захід від районного центру та залізничної стан­ції Біла Церква. Населення — 2029 чоловік. Сільраді підпорядковано населений пункт Мала Сквирка.

Детальніше: Про село Яблунівка

Символіка села Яблунівка

Перший опис села Яблунівки - початково Яблонівка (пол. Jablonowka) - міститься в люстрації Білоцерківського староства 1765 року. На той момент яблунівці вже не мали жодних податкових пільг, що свідчить про заснування села щонайменше на 10-20 років раніше 1765 року. Уточнює відомості про час заснування села дата побудови Яблунівської церкви святителя Миколая - 1731 рік. Початково до парафії Яблунівської церкви належали села Сорокотяги й Фесюри, у XIX столітті -Щербаки, Фесюри й Фастівка.

Детальніше: Символіка села Яблунівка

Наверх