Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Трушківська загальноосвітня школа І-III ступенів

До революції 1917 р. в Трушках була церковнопарафіяльна школа, в якій навчалося близько 20 дітей. Школа була підпорядкована церкві. Завідував школою і викладав Закон Божий священик Радзієвський. У 1906 р. школу було спалено. У1908 р. розпочато будівництво нової школи, що завершилося 1909 р. Це було Трушківське двокласне земське училище.

Детальніше: Трушківська загальноосвітня школа І-III ступенів

Про село Трушки

Трушки — село, центр сільської ради. Розташовані на річці Роставиці, за 17 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Біла Церква. Населення — 2567 чоловік.

Детальніше: Про село Трушки

Символіка села Трушки

Історія села Трушки бере початок з давніх часів. Перші документальні згадки стосуються перших десятиліть XVII століття, коли Трушки фіксуються в переліку козацьких та міщанських хуторів, зокрема, в люстрації Білоцерківського староства 1622 р. Ще А. Похилевич у 1864 році написав у своїй праці "Сказания о населенных местностях Киевской губернии", що заснування села Трушки пов'язане з давнім рицарським родом Трушківських, які в старовинних документах писалися "з Трушок Трушківські". Він же зазначив, що герб цього роду називається "Боньча".

Це твердження А. Похилевича підтвердила Н. М. Яковенко, яка в своїй монографії вказала серед бояр-шляхти Київщини першої половини XVI ст. рід Трушів, що писалися також Трушенками й Трушевичами. Треба також зазначити, що білоцерківські козаки Труші-Трушенки згадуються в реєстрі Війська Запорозького 1649 року.

Детальніше: Символіка села Трушки

Наверх