Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Томилівське навчально-виховне об’єднання «Школа І-III ступенів – Дитячий садок»

У XIX ст. в с. Томилівка існувала церковнопарафіяльна школа. У 1890-х роках вона містилася в старій однокімнатній хаті. Школярі навчалися у дві зміни; всіх навчав один учитель. Базовими предметами були арифметика і Закон Божий. Раз на тиждень до школи приїздив батюшка із с. Блощинці, щоб викладати Закон Божий.

Детальніше: Томилівське навчально-виховне об’єднання «Школа І-III ступенів – Дитячий садок»

Про село Томилівка

Томилівка — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Рось, за 14 км від районного центру і залізничної станції Біла Церква. Населення — 1455 чоловік.

Детальніше: Про село Томилівка

Символіка села Томилівка

Село засноване в другій половині XVI чи на початку XVII століття. Перша згадка припадає на 1622 рік, коли під час дюстрації Білоцерківського староства серед козацьких та міщанських хуторів і сіл згадується Томілово. Напевно, йшлося про родовий хутір козацького роду Томиленків, з яких козак Максим Томиленко був записаний в 1649 році до полкової сотні Білоцерківського полку. Прізвище Томиленко походить від особового імені Томило (Томислав). Згодом село прибрало назву Томилівка й від нього великий навколишній ліс здавна зветься Томилівським.

Детальніше: Символіка села Томилівка

Наверх