Помилка
  • XML Parsing Error at 1:48. Error 70: SYSTEM or PUBLIC, the URI is missing

Піщанська загальноосвітня школа І-III ступенів

Церковнопарафіяльну однокласну школу в с. Піщана відкрили наприкінці XIX ст. Приміщення як такого не було. Діти, здебільшого заможних селян, навчалися в окремих хатах. Учнів навчав священик.

Детальніше: Піщанська загальноосвітня школа І-III ступенів

Про село Піщана

Піщана — село, центр сільської Ради. Розташована за 15 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Біла Церква. Населення — 1591 чоловік.

Детальніше: Про село Піщана

Символіка села Піщана

Про село Піщана довідуємося з документів часів Визвольної війни, проте цілком ймовірно, що село вже існувало задовго до подій середини XVII століття. Про те, що Піщана пережила й татарські напади XVI століття, й буремні десятиліття Хмельниччини та Руїни, свідчать збережені крізь століття прізвища давніх піщанських родів. З переліку оподаткованих родин 1652 року та зі списку мешканців села 1815 року бачимо, що, принаймні, три роди не тільки вижили, але й зберегли родову пам'ять: це Гриценки (у 1652 році згадується Фесько Гричишин), Чорні-Чорненки (у 1652. р. - Максим Чорний) та Ястреби (у 1652 р. - Ясько Ястремський). Здавна Піщана належала до парафії однієї з білоцерківських церков: у другій половині XIX століття це була церква Преображення Господнього.

Детальніше: Символіка села Піщана

Наверх